Ανακοίνωση απόκτησης πιστοποιητικού Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας 2020-2021

Σας ενημερώνουμε ότι από το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 το Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική, δίνει τη δυνατότητα παρακολούθησης ενός Προγράμματος δωρεάν μαθημάτων με σκοπό την απόκτηση Πιστοποιητικού Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας.Το Πρόγραμμα απευθύνεται σε αποφοίτους πανεπιστημιακών τμημάτων Πληροφορικής, που ανήκουν στις κατηγορίες:

α) απόφοιτοι του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική

β) φοιτητές που εισήχθησαν στο Τμήμα Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική πριν από το ακαδ. έτος 2013-2014,  ή

γ) απόφοιτοι άλλων τμημάτων των ΑΕΙ, που έχουν τα ειδικά τυπικά προσόντα διορισμού στην Α/βάθμια ή Β/βάθμια Εκπαίδευση στον κλάδο Πληροφορικής.