ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΑΠΟ 7/1/2020 ΕΩΣ 30/6/2020

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Π.Θ. ότι εκδόθηκαν τα αποτελέσματα των δικαιούχων φοιτητών δωρεάν σίτισηςγια την περίοδοαπό   7/1/2020 έως 30/6/2020.

Οι Φοιτητές οι οποίοι υπέβαλαν ηλεκτρονική αίτηση θα πληροφορηθούν εάν είναι δικαιούχοι σίτισης, αφού συνδεθούν στη διαδικτυακή πλατφόρμα της Σίτισης https://merimna.uth.gr (απαιτείται σύνδεση VPN) εισάγοντας  τα συνθηματικά του ιδρυματικού τους λογαριασμού και δουν στο αποτέλεσμα της αίτησής τους την τιμή «Δικαιούχοι σίτισης». Οι φοιτητές οι οποίοι υπέβαλαν χειρόγραφη αίτηση θα πρέπει να περάσουν από τα κατά τόπους Γραφεία της Φοιτητικής Μέριμνας για να πληροφορηθούν εάν είναι δικαιούχοι σίτισης.

Οι «εν δυνάμει» δικαιούχοι φοιτητές δωρεάν σίτισης, μπορούν να περάσουν από 19/12/2019 στα κατά τόπους εστιατόρια, με την Ακαδημαϊκή τους Ταυτότητα (πάσο), προκειμένου να ενεργοποιήσουν το δικαίωμα της δωρεάν σίτισης.

Δωρεάν σίτιση χορηγείται κατά προτεραιότητα, στους φοιτητές οι οποίοι εμπίπτουν στις κατηγορίες του άρθρου 1, παρ. 8 και 9 της αρ. Φ5/68535/Β3/18-6-2012, ΦΕΚ Β΄1965/2012 και στη συνέχεια στους υπόλοιπους φοιτητές, με σειρά κατάταξης, βάσει του εισοδήματος και της οικογενειακής κατάστασης και σε αριθμό φοιτητών, σύμφωνα με τη διαθέσιμη πίστωση έτους 2020.