Πρόσκληση εγγραφής στο πρόγραμμα απόκτησης Πιστοποιητικού Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας

Σας ενημερώνουμε ότι το Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική, δίνει τη δυνατότητα παρακολούθησης ενός Προγράμματος μαθημάτων με σκοπό την απόκτηση Πιστοποιητικού Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας χωρίς να απαιτείται η καταβολή διδάκτρων .

Το Πρόγραμμα απευθύνεται σε αποφοίτους πανεπιστημιακών τμημάτων Πληροφορικής, που ανήκουν στις κατηγορίες:

α) απόφοιτοι του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική,

β) φοιτητές που εισήχθησαν στο Τμήμα Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική πριν από το ακαδ. έτος 2013-2014,  ή

γ) απόφοιτοι άλλων τμημάτων των ΑΕΙ, που έχουν τα ειδικά τυπικά προσόντα διορισμού στην Α/βάθμια ή Β/βάθμια Εκπαίδευση στον κλάδο Πληροφορικής.

Παρακαλούνται όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν στην παρακολούθηση του Προγράμματος να καταθέσουν αίτηση στη Γραμματεία του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική, από την Τετάρτη 1/09/2021  έως την Παρασκευή 17/09/2021, επισυνάπτοντας τα κάτωθι δικαιολογητικά:

1. Αίτηση (Γενική) https://dib.uth.gr/?page_id=6157
  2. Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου
  3. Φωτοτυπία  βασικού Τίτλου Σπουδών
  4. Αναλυτική βαθμολογία

Οι αιτήσεις αποστέλλονται ηλεκτρονικά στο  e-mail: g-dib@uth.gr

Περισσότερες  πληροφορίες θα βρείτε στους  παρακάτω συνδέσμους :