Πρόσκληση σε διαδικτυακή ομιλία του IEEE EMB Student Chapter Uth Lamia

Η φοιτητική εθελοντική ομάδα του ΙΕΕΕ EMB Student Chapter UTh Lamiaσας προσκαλεί στη διαδικτυακή εκδήλωση με τίτλο ” The Innovation of Bioengineering”, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 12 Ιανουαρίου, στις 18:30 το απόγευμα μέσω της πλατφόρμας Microsoft Teams.

💡 Στο εν λόγω webinar, δύο καταξιωμένοι ερευνητές και επιστήμονες στην επιστήμη του Bioengineering, ο Θεόδωρος Ζάνος, Head of the Division of Health AI and the Neural and Data Science Lab, Institute of Health System Science and Institute of Bioelectronic Medicine, Feinstein Institute for Medical Research & Hofstra Northwell School of Medicine και ο Ιωάννης Γκουζιώνης, CEO and Co-founder στην εταιρία Aisthesis Medical, θα παρουσιάσουν την έρευνα στον κλάδο του Bioengineering και την καινοτομία της , θα μιλήσουν για το ερευνητικό τους έργο αλλά και για το πάθος τους στο αντικείμενο που έχουν επιλέξει και τέλος θα δώσουν τις συμβουλές τους αναφέροντας τα skills που είναι απαραίτητα για έναν ερευνητή καθώς και τα βήματα που μπορεί να ακολουθήσει!

📍 Παρασκευή 12/1 – 18:30 –  Ms Teams. Ms Teams meeting link: EMB Talk – “The Innovation of Bioengineering” | General | Microsoft Teams

Σας περιμένουμε όλους και όλες για να παρακολουθήσουμε μαζί μια φανταστική και καινοτόμα ομιλία!Η αφίσα της εκδήλωσης ακολουθεί παρακάτω.

Βρείτε τα social media της ομάδας μας στη σελίδα https://embsuthlamia.carrd.co/ οπού μπορείτε να μας ακολουθήσετε για να ενημερώνεστε αναφορικά με τις δράσεις και τις επερχόμενες εκδηλώσεις μας!