ΙΕΕΕ Student Travel Grant Award

Η προπτυχιακή φοιτήτρια του τμήματος Καλλιόπη Τσιαμπα έλαβε το βραβείο ταξιδιού συνεδρίου (ΙΕΕΕ Student Travel Grant Award) για να παρουσιάσει την ερευνητική της εργασία στο συνέδριο IEEE Globecom 2023 στην Κουάλα Λουμπούρ της Μαλαισίας.

Η διαδικασία επιλογής ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική φέτος και η εργασία της Καλλιόπης επιλέχθηκε μεταξύ 188 υποψηφίων.

Η εργασία έχει τίτλο “Investigating Feasibility of Stress Detection from Social Media Content through Wearables” και εκπονήθηκε στα πλαίσια της διπλωματικής της με τον κ. Σπάχο και σε συνεργασία με τον κ. Πλαγιανάκο.

Η Καλλιόπη ταξίδεψε στην Μαλαισία και παρουσίασε την εργασία της στο IEEE Globecom 2023, το ένα από τα δύο κορυφαία συνέδρια της IEEE Communication Society, με πάνω από 2000 συμμετέχοντες από πανεπιστήμια και εταιρίες από όλο τον κόσμο.